• Terminal mobilny MC9190G

Kod producenta: MC9190-GA0SWEYA6WR

Najbardziej zaawansowane systemy operacyjne do urządzeń mobilnych i wydajne wnętrzne

Komputer mobilny MC9190-G firmy Motorola jest bardziej wytrzymały i wydajny oraz ma wyświetlacz o większej rozdzielczości, większą wydajność skanowania i więcej opcji skanowania niż jego poprzednicy. Dzięki kolejnym udoskonaleniom bardzo udanej serii MC9000 Państwa pracownicy zyskują możliwość przetwarzania informacji i podejmowania działania szybko i odpowiednio do sytuacji nawet w najtrudniejszych warunkach.

System Microsoft Windows Mobile 6.5 ułatwia współpracę z istniejącą infrastrukturą przedsiębiorstwa, wykorzystuje znany interfejs użytkownika, pozwala na stosowanie elastycznego środowiska programistycznego i obsługuje wiele gotowych aplikacji biznesowych. System Microsoft WinCE 6.0 jest stabilną platformą, na której można rozwijać własne aplikacje.

Szybki mikroprocesor zaprojektowany pod kątem mobilności
Procesor PXA320 firmy Marvell o częstotliwości 806 MHz zapewnia doskonałą wydajność porównywalną z komputerami stacjonarnymi, bez zwiększonego poboru energii z baterii nawet w przypadku najbardziej wymagających aplikacji multimedialnych.

Pamięć do obsługi każdej aplikacji
Pamięć RAM o pojemności 256 MB i flash o pojemności 1 GB oraz gniazdo karty SD do 32 GB zapewniają wystarczającą ilość miejsca do uzyskania pewnego działania baz danych i innych aplikacji wymagających intensywnego przetwarzania danych.

ZAAWANSOWANA ŁĄCZNOŚĆ BEZPRZEWODOWA

Działanie w każdej bezprzewodowej sieci LAN
Moduł radiowy działający w trzech trybach 802.11a/b/g łączy się z sieciami WLAN na częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz w celu zapewnienia przystępnej cenowo łączności głosowej i przesyłu danych w biurze i za pośrednictwem punktów dostępu; obsługa standardu 802.11a umożliwia segmentację ruchu głosowego w celu zapewnienia wysokiej jakości dźwięku, obsługa standardu VoWLAN pozwala na przystępne cenowo korzystanie z aplikacji głosowych i sterowanych głosem.

Najbardziej zaawansowana funkcja Bluetooth
Technologia Bluetooth v2.1 z EDR zapewnia możliwość połączenia bezprzewodowego z większą liczbą różnych typów urządzeń, jak modemy, drukarki, zestawy słuchawkowe i inne, upraszcza parowanie, zwiększa bezpieczeństwo, zmniejsza zużycie energii.

ZABEZPIECZENIA KLASY ODPOWIEDNIEJ DLA INSTYTUCJI PAŃSTWOWYCH W KAŻDEJ SIECI WLAN

Zapewnienie, że tylko upoważnieni użytkownicy korzystają z urządzeń, danych i sieci.
Wprowadź zabezpieczenia klasy kablowej do komunikacji bezprzewodowej bez wpływu na wydajność sieci bezprzewodowej dzięki wielu zabezpieczeniom, takim jak: macierzysty certyfikat FIPS 140-2 poziomu 1; obsługa wszystkich najnowszych protokołów szyfrowania i uwierzytelniania; zgodność z pakietem Mobile Security Suite firmy Motorola do obsługi zabezpieczeń na poziomie urządzenia (zapora na poziomie urządzenia, ochrona przed intruzami, wymuszone uwierzytelnianie, szyfrowanie danych i monitorowanie integralności zabezpieczają dane znajdujące się na urządzeniu MC9190-G lub przez nie transmitowane); zgodność z sieciami MVPN (Mobile Virtual Private Network) firmy Motorola.

WZMOCNIONA KONSTRUKCJA

Konstrukcja MAX Rugged firmy Motorola zapewnia czołowy w branży poziom wzmocnień i niezawodności:

 • Test upadku (udaru): wielokrotne upadki na beton z wysokości 1,8 m w całym przedziale temperatur roboczych; spełnia i przekracza wymagania normy MIL-STD 810 G.
 • Test wstrząsów (wytrzymałości): niezawodne działanie po 2000 następujących po sobie wstrząsów o amplitudzie 1 m (4000 uderzeń) w bębnie testowym firmy Motorola.
 • Uszczelnienia wg normy IP64: kompletne zabezpieczenie przed pyłem i kroplami płynów.

WIELE TYPÓW SKANERÓW

Technologia Motorola MAX Data Capture pozwala na wydajne skanowanie praktycznie każdego rodzaju kodu kreskowego. Sześć typów skanerów pozwala na wybór modelu zapewniającego najwyższą wydajność w konkretnych zastosowaniach:

 1. Skanery 1D
  • SE960: Wysoka wydajność skanowania 1D — adaptacyjne skanowanie maksymalizuje zasięg i umożliwia skanowanie kodów uszkodzonych lub znajdujących się pod folią kurczliwą.
  • SE1524-ER: Skanowanie na dużą odległość (do 13,71 m) kodów 1D o niskiej i średniej gęstości, w tym kodów uszkodzonych i znajdujących się pod folią termokurczliwą.
 2. Skanery 2D
  • SE4500-SR: Wielokierunkowe skanowanie kodów 1D/2D o niskiej i średniej gęstości.
  • SE4600: Wielokierunkowe skanowanie kodów 1D i 2D na dużą odległość — od 20,32 cm do 9,14 m.
 3. Skanery specjalne
  • SE4500-DL: Wielokierunkowe skanowanie kodów 1D/2D o gęstości średniej do wysokiej i dużych kodów PDF na prawie jazdy i innych dowodach tożsamości wykorzystywane przy dostępie do wejść i na przejściach granicznych.
  • SE4500-HD: Wielokierunkowe skanowanie bezpośrednich oznaczeń na częściach wykorzystywane do ich śledzenia w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym oraz odczytywanie kodów 1D i 2D o bardzo dużej gęstości.

Czujnik MAX firmy Motorola umożliwia wykrywanie ruchu i podejmowanie na tej podstawie działania.
Automatyczny obrót ekranu odpowiadający orientacji urządzenia w celu zwiększenia obszaru wyświetlania; wyłączanie urządzenia, gdy nie jest używane, w celu zmniejszenia zużycia energii z baterii; automatyczne zapisywanie każdego upadku z wysokości powyżej 1,21 m w celu zwiększenia odpowiedzialności użytkowników i ułatwienia rozwiązywania problemów; możliwość korzystania z danych zbieranych przez czujniki w aplikacjach własnych sygnalizujących np. zasłabnięcie użytkownika.

DODATKOWE CECHY ZEWNĘTRZNE

Kształt pistoletu ułatwiający korzystanie i zapewniający komfort - zaprojektowany specjalnie tak, aby zapewnić codzienny komfort pracy przy najbardziej intensywnych zastosowaniach.
Bardzo wyraźny tekst i grafika - najlepszy w swojej klasie podświetlany kolorowy ekran dotykowy VGA wysokiej rozdzielczości o przekątnej 9.4cm cala pozwalający na łatwe odczytywanie informacji przy wszystkich rodzajach oświetlenia — od jasnego światła słonecznego do całkowitej ciemności.
Wymiana klawiatury w ciągu kilku minut dzięki technologii MAX Keypad firmy Motorola. Rodzina sześciu wymienianych klawiatur ułatwia wprowadzanie danych w każdym przypadku. Jeżeli zmienia się wymagania dotyczące wprowadzania danych lub klawiatura zostanie uszkodzona, modułowa konstrukcja pozwala na wymianę klawiatury na miejscu, w ciągu kilku minut.
Proste zarządzanie posiadanymi urządzeniami - zintegrowany identyfikator RFID 2 generacji działający w zakresie UHF pozwala na bezdotykowe śledzenie urządzeń w czasie rzeczywistym.
Zgodność wsteczna ze wszystkimi akcesoriami serii MC9000 - Modernizacja z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań w technice mobilnej przy wykorzystaniu obecnych akcesoriów.Łatwe przenoszenie istniejących aplikacji z serii MC9000. Wspólna platforma zapewnia szybkie przenoszenie istniejących aplikacji na platformę MC9000 do modelu MC9190-G, co pozwala na jednoczesne korzystanie z najnowszej technologii i wcześniej zakupionych aplikacji.

ŁATWE SCENTRALIZOWANE ZARZĄDZANIE

Łatwe globalne zarządzanie zdalne urządzeniami i ich akcesoriami
Zgodność z platformą łączności bezprzewodowej (MSP) firmy Motorola umożliwia wszechstronne i elastyczne scentralizowane zarządzanie za pomocą jednej konsoli wieloma komputerami mobilnymi i urządzeniami peryferyjnymi znajdującymi się w dowolnym miejscu na świecie.

KOMPLEKSOWE USŁUGI POMOCY TECHNICZNEJ

Dłuższy czas sprawności i niższe koszty wsparcia dzięki kompleksowemu programowi pomocy technicznej
Opcjonalny pakiet Service from the Start with Comprehensive Coverage obejmuje normalne zużycie, a także przypadkowe uszkodzenia podzespołów wewnętrznych i zewnętrznych zarówno samego urządzenia, jak i wybranych akcesoriów.

DANE FIZYCZNE

WYMIARY23.1 cm H x 9.1 cm W x 19.3 cm D
Scanner exit windowGorilla™ Glass
Opcje klawiaturyz 28, 43 i 53 klawiszami; emulacja terminala (5250, 3270, VT)
Waga765g
Gniazdo rozszerzeńkarta SD/MMC - do 32 GB
Typ wyświetlaczakolorowy VGA o przekątnej 3, 7 cala (TFT) z rysikiem i podświetleniem

 


BEZPRZEWODOWA TRANSMISJA DANYCH

Szybkość transmisji danych802.11a: do 54 Mb/s, 802.11b: do 11 Mb/s, 802.11g: do 54 Mb/s
WLAN802.11a/b/g
AntenaWewnętrzna

 


CHARAKTERYSTYKI DZIAŁANIA

System operacyjnyMicrosoft Windows Mobile 6.5 i Windows CE 6.0
Procesor (CPU)Procesor Marvell PXA320 o częstotliwości 806 MHz
Pamięć256MB/1GB (RAM/ROM)
Opcje zbierania danych1D SE960 laser; 1D SE1524-ER laser; 2D SE4500-SR imager; 2D SE4500-HD imager; SE4500-DL imager; 2D SE4600 imager

 


ŚRODOWISKO UŻYTKOWE

Specyfikacja dotycząca wstrząsów2000 wstrząsów o amplitudzie 3, 28 stopy/1 m w temperaturze pokojowej (4000 uderzeń)
Temperatura przechowywaniaOd -40°C do 70°C
Temperatura roboczaOd -20°C do 50°C
Wilgotność5 do 95% bez kondensacji (dostępne modele odporne na kondensację)
Zabezpieczenie przed czynnikami środowiskowymiIP64 (obudowa elektroniczna, wyświetlacz, klawiatura)
Specyfikacja elektrostatyczna (ESD)Wyładowania w powietrzu ± 15 kV prądu stałego; bezpośrednie wyładowanie elektrostatyczne ± 8 kV prądu stałego; pośrednie wyładowanie ± 8 kV prądu stałego
Odporność na upadkiTest upadku (udaru): wielokrotne upadki na beton z wysokości 1, 8 m w całym przedziale temperatur roboczych; spełnia i przekracza wymagania normy MIL-STD 810 G

 


ZASILANIE

Akumulator głównyWymienny zestaw akumulatorów litowo-jonowych 7, 2 V, 2200 mAh, 15, 8 Wh

 


Dokumenty do pobrania


Specyfikacja techniczna terminala MC9190G

Porównanie terminali MC9090G i MC9190G