• Drukarka przenośna Zebra QLN

Kod producenta: QLN

Wytrzymałe i odporne drukarki przenośne

Seria przenośnych termotransferowych drukarek etykiet QL™ Zebry zyskała sobie popularność wśród rzeszy bardzo zadowolonych użytkowników doceniających jej sprawdzoną wytrzymałość i odporność na upadki, przyjazne dla użytkownika cechy podnoszące wydajność oraz łatwość integracji. Seria QLn, będąca trzecią generacją drukarek QL Zebry, rozwija wspomniane wyżej zalety platformy QL zarówno w modelu QLn320™ do druku trzycalowego (76 mm), jak i w wersji QLn220™ do druku dwucalowego (51 mm), która już wkrótce będzie dostępna.

Powłoka z gumowanego tworzywa sztucznego i wyświetlacz z hartowanego szkła w połączeniu z nową konstrukcją sprawia, że ta lekka drukarka jest jeszcze bardziej wytrzymała. QLn może zwiększyć wydajność pracy użytkownika dzięki takim funkcjom jak większy, ostrzejszy i łatwiejszy do nawigacji wyświetlacz, szybszy druk o wyższej jakości oraz szereg aktywnych alertów, które zapewniają pracownikom drukarki zawsze zdolne do pracy, a także szeroki wybór wygodnych akcesoriów do ładowania. Dział informatyczny przekona się, że drukarki QLn są łatwiejsze do integracji w istniejącym środowisku dzięki takim funkcjom jak druk wielojęzyczny Zebra Global Printing, ulepszona praca w sieci i obsługa rozwiązań ZebraLink™. Narzędzia ZebraLink pomagają ograniczyć zwroty z serwisu ze stwierdzeniem „nie wykryto problemu” dzięki połączeniu drukarki z Ethernetem oraz możliwości zdalnego zarządzania bateriami, konfiguracją i oprogramowaniem firmware.

Łatwiejsze i wydajniejsze w użyciu

Liczne ulepszenia zapewniają znaczne korzyści operacyjne w porównaniu z poprzednią generacją drukarek przenośnych z serii QL i QL Plus™. Korzystaj z mniejszych wymagań szkoleniowych i szybszej adaptacji użytkowników. Zwiększ wydajność i efektywność.

 • Łatwy do odczytu wyświetlacz z większym ekranem o wyższej rozdzielczości
 • Łatwa nawigacja za pomocą przycisków i interfejsu, m.in. dzięki menu pomocy i komunikatom ostrzegawczym
 • Intuicyjna obsługa odklejaka
 • Łatwe przenoszenie i przechowywanie dzięki mniejszej i lżejszej konstrukcji drukarki
 • Szybszy i cichszy druk wyższej jakości przy mniejszym zużyciu energii dzięki nowej technologii Power Smart Print
 • Wyższa wydajność
 • Szybsze przetwarzanie i przepustowość:
  • Zwiększona pamięć, która obsługuje zaawansowane funkcje drukarki i przyszłe ulepszenia firmware oraz przechowuje bardziej złożone czcionki, grafikę i obrazy
  • Nowe, wygodne akcesoria do ładowania zapewniają użytkownikom lepszą efektywność operacyjną

Dłuższy czas pracy bez przerw konserwacyjnych

Zwiększ wydajność operacyjną i ogranicz koszty związane z przerwami w pracy drukarek.

Zabezpiecz użytkowników przed brakiem dostępu do drukarki w trakcie pracy. QLn umożliwia aktywne zarządzanie konserwacją, wyświetlając komunikaty ostrzegające o stanie drukarki lub stanie naładowania inteligentnych baterii, przypomnienia o potrzebie czyszczenia głowicy drukującej oraz wiadomości instruktażowe.

Zabezpiecz się przed przerwami w pracy i kosztami niepotrzebnego wysyłania drukarek do serwisowania. Wiele problemów można zdiagnozować zdalnie i rozwiązać (m.in. aktualizacje firmware, zmiany w konfiguracji i dodanie nowych czcionek lub grafiki) przez połączenie przez Ethernet.

Łatwiejsza integracja

Nowe funkcje drukarek QLn umożliwiają łatwiejszą i szybszą integrację w istniejącej sieci i środowisku drukarek, w dowolnym miejscu na świecie, bez zmian w oprogramowaniu lub infrastrukturze sieciowej. Drukarki te pomagają oszczędzić czas i koszty związane z pracą działów informatycznych.

 • Zgodność wsteczna z drukarkami QL i QL Plus pozwala na przejście na serię QLn bez zmiany nośników i formatów etykiet. Umożliwia też stosowanie mieszanych sieci obejmujących urządzenia QL/QL Plus i QLn, a także oznacza obsługę przez QLn starszego języka programowania CPCL.
 • Włączenie języka programowania ZPL® X.16 upraszcza integrację z drukarkami biurkowymi i tabletop Zebry.
 • System druku wielojęzycznego Global Printing Solution Zebry zgodny ze standardem Unicode™ UTF-16 i oferujący możliwość druku od strony prawej do lewej pozwala na drukowanie w językach narodowych w większości krajów na świecie oraz drukowanie w kilku językach na jednej etykiecie.
 • Drukarki mogą być integrowane i używane w różnych środowiskach i warunkach fizycznych dzięki wytrzymałej konstrukcji.

Łatwiejsze zarządzanie i utrzymanie

Możesz szybko konfigurować, monitorować i kontrolować drukarki Zebra w swojej sieci – maksymalizując przez to czas pracy, aby jak najlepiej wykorzystać swoją inwestycję – za pomocą narzędzi ZebraLink, takich jak oprogramowanie Zebra Setup Utility (do instalacji jednej drukarki), ZebraNet™ Bridge Enterprise do globalnego scentralizowanego zarządzania drukarkami, sterowniki ZebraDesigner™ (do druku opartego na platformie Windows®), ZebraDesigner Pro (do projektowania etykiet), ZebraLink Multiplatform SDK i Smartphone Utility (do druku z przenośnych terminali i smartfonów) oraz (dostępny wkrótce) ZBI 2.0™ do programowania w celu dostosowania funkcji drukarki, w tym połączeń ze skanerami, wagami i innymi urządzeniami peryferyjnymi.

Możesz też zdalnie zarządzać określonymi, lokalnymi kwestiami dotyczącymi drukarek i baterii przez przewodową sieć IP za pomocą stacji dokującej Zebra Ethernet Cradle — utrzymując drukarki dłużej w eksploatacji i

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIA

 • HANDEL DETALICZNY: etykiety na półki, etykiety przecenowe, etykiety i przywieszki z ceną, etykiety z terminem przydatności, etykiety transferowe i zwrotne
 • SŁUŻBA ZDROWIA: etykiety na próbki przy łóżku pacjenta, etykiety apteczne

PARAMETRY PRACY

Środowisko użytkowe
 • Temperatura pracy:-20 st C do 50 st C
 • Temperatura przechowywania/ transportu: -25 st C do 65 st C
 • Wilgotność pracy: 10 do 90% bez kondensacji
 • Wilgotność przechowywania: 10 do 90% bez kondensacji
 • Klasa IP: 43 (IP54 w pokrowcu)

 


PARAMETRY FIZYCZNE

SzerokośćQLN220 - 89 mm; QLN320 - 117 mm
WysokośćQLN220 - 70 mm; QLN320 - 84 mm
GłębokośćQLN220 - 165 mm; QLN320 - 173 mm
Waga z bateriąQLN220 - 0,57 kg; QLN320 - 0,72 kg

 


Dokumenty do pobrania


Specyfikacja techniczna drukarki przenośnej Zebra QLN